Artykuły Archiwum

BEZGLUTENOWY SAFETY STOCK – CZYLI CO WARTO MIEĆ ZAWSZE W KUCHNI

Układając w sobotę cotygodniową listę zakupów pomyślałam, że tym razem podzielę się z Wami swoimi spostrzeżeniami na temat tego, co warto mieć w swojej kuchni zawsze, bez względu na porę roku czy okoliczności (jak panująca pandemia koronawirusa). Zachęcam Was do przejrzenia Waszych domowych spiżarni pod kątem posiadania wymienionych produktów. Większość ma bardzo długi termin przydatności, czyli nie zepsuje się szybko, a pozwoli nam w kryzysowej sytuacji ugotować smaczny obiad bądź wyczarować "coś z niczego" np. w przypadku wizyty niespodziewanych gości.
Czytaj więcej

INTERNETOWE SKLEPY BEZGLUTENOWE

Zakupy bezpiecznej, certyfikowanej żywności mogą stanowić wyzwanie dla wszystkich bezglutenowców (oraz ich rodzin i znajomych), szczególnie jeśli mieszkacie w mniejszej miejscowości, gdzie sklepów stacjonarnych jest jak na lekarstwo. Bez względu na to czy chcecie zaopatrzyć się w gotowe produkty czy składniki do samodzielnego przyrządzania bezglutenowych dań, z pomocą przyjdą Wam internetowe sklepy. Zarówno w początkowych okresach diety, jak i będąc doświadczonym kucharzem warto śledzić co w sieci piszczy i stale urozmaicać nasze menu ^_^
Czytaj więcej

BEZGLUTENOWE „KANAPKI” NA ŚNIADANIE

Konieczność pożegnania się z chlebem zniechęca wiele osób do przejścia na dietę bezglutenową (o bezmlecznej i bezjajecznej nie wspominając ). No bo jak to - co teraz zjeść na śniadanie, gdy nie można ukochanych bułeczek?! Wbrew pozorom bezglutenowcy wciąż mogą cieszyć się ulubionymi sandwiczami! Wystarczy tylko odrobina wyobraźni i trochę wysiłku, by odpowiednio dobrać zamienniki dla poszczególnych składników naszych dotychczasowych kanapek i pyszne śniadanko gotowe
Czytaj więcej

FOTORELACJA Z POBYTU W HOLANDII :)

Na przełomie czerwca i lipca w ramach podróży służbowej miałam okazję odwiedzić kraj rowerów, wiatraków i chodaków czyli Holandię. Mój pobyt trwał niecałe dwa tygodnie, więc było to dla mnie niemałe wyzwanie. Wyszłam jednak z niego obronną ręką i ani razu nie złamałam zasad swojej diety!
Czytaj więcej

TEST, KTÓRY ZMIENIŁ MOJE ŻYCIE – CZYLI THE STORY OF MY LIFE ;)

Dość często znajomi i rodzina pytają mnie skąd wiem, że powinnam unikać glutenu, co tak naprawdę mi dolega i jak udało mi się wreszcie uzyskać odpowiednią diagnozę. W tym artykule chciałabym powiedzieć Wam parę słów o teście nietolerancji pokarmowych, który - nie zawaham się użyć tych słów – umożliwił mi odzyskanie kontroli nad swoim zdrowiem, życiem i ciałem.
Czytaj więcej

Jak zorganizować bezglutenową imprezę by nikt nie wyszedł głodny :)

Ponieważ na blogu był już artykuł o byciu kłopotliwym gościem, nadeszła więc pora by spojrzeć na ten problem z drugiej strony barykady Dzisiaj chciałam podzielić się swoimi refleksjami na temat organizacji własnego przyjęcia. Można oczywiście poczęstować gości zwykłymi krakersami, paluszkami, kanapkami itp., jednak istnieje duże ryzyko, że jeśli coś nam zostanie to następnego dnia będziemy zmuszeni to wyrzucić, ponieważ nie będziemy mogli tego zjeść. Dla bezglutenowca więc sytuacja, w której jest się gospodarzem jest o wiele prostsza, gdyż przygotowując potrawy samemu ma się pewność co do ich składu i nieszkodliwości.
Czytaj więcej

BEZGLUTENOWIEC NA IMPREZIE – CZYLI O BYCIU KŁOPOTLIWYM GOŚCIEM ;)

Prędzej czy później w życiu każdego bezglutenowca przyjdzie taki dzień, kiedy ktoś zaprosi nas na urodziny, parapetówkę, grilla itp. a my zamiast zareagować tak jak dotychczas "super, dzięki, do zobaczenia!" zaczynamy nerwowo myśleć, czy damy radę przeżyć wieczór pełen pokus i z głodu nie ulec kanapce z serem. Na swoim przykładzie pragnę pokazać Wam, że absolutnie każda impreza w gronie znajomych, rodziny czy współpracowników nie musi być powodem do odstępstw od diety, a wręcz przeciwnie - uczy kreatywności i pozwala szerzyć wiedzę o celiakii.
Czytaj więcej

LEWORĘCZNY BEZGLUTENOWIEC – kto to taki?!

Prosta odpowiedź – ja Skąd pomysł na taką nietypową nazwę? Otóż kilka miesięcy temu mój młodszy brat – zapalony biegacz, podesłał mi link do artykułu o organizowanym w Polsce I biegu wegańskim. Ktoś od razu dość ironicznie skomentował ideę takiego biegu pisząc „W przyszłym miesiącu organizuję Bieg dla Leworęcznych Bezglutenowców”. Nie mogłam przestać się śmiać! Ktoś, kto to napisał, był najwyraźniej przekonany, że takie osoby nie istnieją! Postanowiłam więc tym blogiem udowodnić, że nie tylko istnieją, ale jeszcze mają się dość dobrze
Czytaj więcej

RUSZAMY!

Witam Cię na moim blogu! Jest mi niezmiernie miło, że postanowiłeś/łaś do mnie zajrzeć. Już wkrótce pojawią się tutaj przepisy mojego autorstwa, recenzje bezglutenowych produktów i praktycznie wskazówki, jak sprostać wyzwaniom tak wymagającej diety w pracy, na uczelni bądź wakacyjnym wyjeździe. Wszystko jest możliwe i nawet święta są do przeżycia! No excuses!
Czytaj więcej