LEWORĘCZNY BEZGLUTENOWIEC – kto to taki?!

Prosta odpowiedź – ja :D

 

Skąd pomysł na taką nietypową nazwę? Otóż kilka miesięcy temu mój młodszy brat – zapalony biegacz, podesłał mi link do artykułu o organizowanym w Polsce I biegu wegańskim. Ktoś od razu dość ironicznie skomentował ideę takiego biegu pisząc „W przyszłym miesiącu organizuję Bieg dla Leworęcznych Bezglutenowców”. Nie mogłam przestać się śmiać! Ktoś, kto to napisał, był najwyraźniej przekonany, że takie osoby nie istnieją! Postanowiłam więc tym blogiem udowodnić, że nie tylko istnieją, ale jeszcze mają się dość dobrze :)

 nazwa

 

 

Szacuje się, że w Polsce tylko 1% społeczeństwa cierpi na celiakię i inne nieceliakalne formy nadwrażliwości na gluten (nietolerancja, alergia). Za to leworęczność dotyka aż 10% populacji. Innymi słowy, w Polsce jest około 400 tysięcy osób na diecie bezglutenowej. Jeśli przyjmiemy, że co 10 osoba jest leworęczna, daje to imponujący wynik 40 tysięcy leworęcznych bezglutenowców! Panie strikte, jest dla kogo organizować bieg! :)

 

Oczywiście leworęczność nie sprawia na co dzień takich problemów, jak przymus bycia na diecie bezglutenowej, jednak i z jednym i drugim da się żyć spokojnie i szczęśliwie. A świadomość, że jest się kimś nieprzeciętnym i wyjątkowym pozwala przetrwać ciężkie momenty pokus :)

2 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.