PILNE: Bezglutenowiec dostanie 5 zł na zakupy

Już pod koniec ubiegłego roku informowałam na Facebooku, że nowy Minister Zdrowia oraz Ministerstwo Rozwoju prowadzą z chorymi na Celiakię konsultacje społeczne dotyczące poprawy warunków życia społecznego osób uczulonych na gluten. 

Rząd postanowił pójść na rękę wszystkim uczulonym na gluten i teraz każdy posiadający zaświadczenie od lekarza o nietolerancji będzie mógł ubiegać się o comiesięczny bon o wartości 5 zł na produkty bezglutenowe!

 

Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki tłumaczy, że bony na żywność to był najczęściej pojawiający się pomysł podczas konsultacji a kwota 5 zł wynika z rządowych ekspertyz. Morawiecki zapewnia, że dzięki takim dotacjom przeciętny Kowalski, będzie mógł raz w miesiącu pozwolić sobie na zakup bezglutenowego chleba, pozbawionego chemii.

 

Polscy specjaliści powołują się również na najnowszy raport ogólnoświatowego badania poziomu życia z którego wynika, że statystyczny mieszkaniec Ziemi wydaje miesięcznie na produkty bezglutenowe 4 euro a więc tylko o 2/3 więcej niż wynosi wartość przyznawanych bonów w Polsce.

 

Pozostaje liczyć, że na leworęczność będą większe dodatki… ;)

 

 

Uwaga – artykuł powstał z okazji Prima Aprilis :) Wszystkie cytaty i wydarzenia są jeszcze zmyślone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.