PROSTE BEZMLECZNE KOKTAJLE OWOCOWE

Koktajle owocowe to bardzo prosty i szybki sposób na pożywne śniadanie bądź lekką kolację. Jeśli ktoś nie ma czasu rano (lub lubi długo spać tak jak ja ;)) wtedy taki koktajl można przygotować dzień wcześniej wieczorem i zabrać ze sobą do autobusu/pracy.

 

Nie będę podawała przepisów na wszystkie koktajle jakie robię, gdyż zazwyczaj mieszam to co po prostu mam pod ręką i nie starczyłoby miejsca na blogu aby opisać każdy z nich :) Składniki do moich ulubionych znajdziecie klikając w zdjęcia.

Koktajl z kiwi, mandarynek i banana Koktajl z truskawek, kiwi i banana Koktajl z malin i czarnej porzeczki

Moim zdaniem nie istnieje coś takiego jak dobry czy zły przepis na koktajl: jeśli to co wrzucamy do blendera jest dobre i świeże, to to co z niego wyjdzie również musi być dobre!

 

Jesienią i zimą najczęściej wybieram jabłka, śliwki, banany, kiwi i mandarynki. Natomiast wiosną i latem staram się korzystać w pełni ze wszystkiego co matka natura ma do zaoferowania – czyli w blenderze lądują maliny, truskawki, jagody, czarna porzeczka, jeżyny i borówki amerykańskie. Kolejną zaletą tych owoców jest fakt, że nie trzeba ich kroić na mniejsze kawałki, co skraca czas przygotowania do dosłownie kilku minut.

 

Koktajle miały być bezmleczne (a już na pewno bez mleka zwierzęcego), ale gdyby dla kogoś okazały się za gęste może dodać mleko roślinne. Ja najbardziej preferuję do koktajli mleko ryżowe bądź migdałowe.

Koktajl truskawkowo-malinowy to idealne rozwiązanie dla zapracowanych osób Koktajl z malin, banana i borówki amerykańskiej - jeden z moich ulubionych!

Pozdrawiam i życzę udanego miksowania! :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.